szulejmanszultan Creative Commons License 2016.06.27 0 0 39

Üdv mindenkinek ismét!

 

A tünteim egyre rosszabbakká váltak, ezért - és családtagjaim sürgetésére - kivizsgáltattam magam. Illetve még most sem fejeztem be teljesen. A következő sorrendben történtek a vizsgálatok. A háziorvosomnál indítottam a panaszaimmal. Elküldött az SZTK kardiológiájára, valamint Angiológiára (a kérésemre a Szt. István Kh-ba). A szívemnek semmi baja, csináltak alapos szív ultrahang vizsgálatot és angiológiailag is rendben vagyok, nem is igazán értették, miért küldött a háziorvosom ilyen panaszokkal oda. Utóbbinál felvetődött, hogy lehet ez inkább endokrinológiai jellegű probléma. Ezért kértem beutalót tőlük és a II. Belklinikára kaptam beutalót. Visszamentem a háziorvoshoz és ő újra elküldött az SZTK-ba, de most az ideggyógyászati szakrendelésre, hátha ott a baj... Egy igen alapos kikérdezéses és vizsgálatos rendelésen vehettem részt, aminek nagyon örültem. Végre itt tisztességesen, alaposan átvizsgáltak diagnosztizálták a problémát. Shellong tesztet is itt csináltak először. A doktornő újra elküldött a kardiológiára, ahol kaptam 24 órás holter EKG-t. Újra szív ultrahangoztak, sőt a nyaki elszorításos vizsgálatot is megcsinálta a kardiológus, de ismételten semmi problémát nem talált nálam. Csináltak egy nyaki UH vizsgálatot is, hátha az aortám beszűkült, elmeszesedett. A vizsgálat szerint semmi probléma nincs a nyaki verőereimmel, de a pajzsmirigyeim mérete a rendesnél picit kissebb és lazább szerkezetű volt a felvételeken. A vizsgálatot végző dokinő is javasolta az endokrinológiai vizsgálatot. Kértem tehát időpontot a endokrinológiára és túl is vagyok már rajta azóta. Egyszerű elbeszélgetés volt csak és a leleteimet is átvizsgálta a doktor úr. A tünetek szerinte mellékvese és/vagy pajzsmirigy alulműködésre utalnak. Ezek után egy ún. ültetéses vérvizsgálatot írt elő és jelen pillanatban itt tartunk. Július elején kell visszamennem a rendelésre, ahol a vérvizsgálat eredménye alapján fog a doktor úr a továbbiak felől dönteni.

 Nagyon jó lenne már valami, amit fel tud mutatni az orvostudomány, mert egyre rosszabb a helyzet. Pl. egyre lassabban alkalmazkodik a szervezetem a terhelésekhez, egyre hosszabb a kissé kábult, gyengeségérzetes állapot. Állandóan le kell ülnöm, meg kell állnom és elmegy a hallásom rövid időre, vagy elfehéredik a világ. Nehezen megy a mozgás és emiatt alapos túlsúly is van már rajtam. Az ilyen alacsony vérnyomásos "rohamok" után kifáradok, van, hogy fejfájás kezd gyötörni. Az alvás, vagy fekvő helyzet mindig segít. Utána viszont bármit elkezdeni nagyon rossz, mert szédülök, elfehéredik minden, stb. Ördögi kör.