Ras9 Creative Commons License 2016.06.25 0 2 275

Van vmi módszer ami működik is vagy teljesen reménytelen?

 

Sajnos párszor láttam már a gazfickókat és katasztrófa. Ugrálnak pörögnek forognak csúszkálnak szarnak és hugyoznak lábnyomuk homok és sár minden nap az autót összebaxxák,

volt hogy kora este lemostam, egy óra múlva már telibe volt fosva. Karcolják a fényezést, az ürülékük beleég a napsütés közepette a tetőbe gusztusalan az egész kb úgy néz ki

az autó mintha ráomlott volna egy pajta vagy sose mosták volna le...

 

A jószágok rendkívül érdeklődő, amolyan játékos felfedezők, a környezetemben személyesen 6-ot ismerek...annyira pofátlanok, hogy ha észrevesznek

és mondjuk 2 méterre állunk az autótól amíg nem mozdulunk rájuk arrébb se ugranak ha mégis azt is olyan laza eleganciával teszik de nem lehet simán megfogni...

 

A 6 egyedet 3 helyről ismerem...3 helyen ahol parkolni szoktam. Az egyik esetre még elfogadnám, hogy egy dunamenti árterület melletti háznál  ez megeshet, dehogy a többi helyen

is az több mint kiborító.

 

Viszont arra rájöttem, hogy sajnos összefüggés van...és ezt kéne valahogy kiiktatni.

Az iménti helyen egyszer direkt kifigyeltem mindig sötétedéskor jönnek már amikor lement a nap és viszonylag nyugalom van, jönnek mert 3 testvér is egyszerre érkezik

nem lehet nem észrevenni mert kb mindenre rámásznak és amikor egyszerre 3 nyest(vagy menyét?) randalírozik az autón akkor úgy kb leesik a tantusz hogy itt kb nem tudok

mit tenni a helyzet ellen...mindenre felugranak ami tetszik összebasszak, ha az egyik jelöl akkor a többi is és innentől kezdve vége a jó világnak. Ha valami feltűnő van

azt megnézik, ha megnézik bejelölik -de nem a fb-n- a vizeletükkel és akkor már oda is teszik a kis magos kaka csomagokat is...innemtől a buli beindul.

 

Ezeket a nyomokat észreveszi a többi haverjuk is akárhová megyek!!! És ez itt a bökkenő, ha egyszer egynek megtetszett es bejelölte az összes megérzi a szagot es

ösztönösen szétbassza, belefetreng össze vissza csúszik-mászik rajta utána jól leszarja lehugyozza igazán fantasztikus látvány. Ha nincs zárt garázs gyakorlatilag

garantált hogy reggelre fel van díszítve a szekér szinte akárhová megyek...

 

Szóval annyi a lényeg, hogy valamilyen módon meg kell szüntetni azt hogy ezek megérezzék a másik állat nyomait az autón. Lehet, hogy valami kurva büdös samponnal kénea kocsit mosni vagy utána bedörzsölni valamivel...

 

Úgy gondolom a különböző "hivatalos" módszerek amik főleg az internetes kereskedelem felvirágoztatása érdekében létrejött siteok-on találhatóak semmit nem érnek, ezek a kis érdeklődő

jószágok talán akkor állnak majd arrébb ha nem találnak számukra érdekes dolgokat amiket aztán be is likeolhatnak...

 

Van akinek sikerült már eme helyzetből pozitívan kijönnie?

 

Nem minden autóra mennek fel, mert pl egyik helyen fix 3 másik autó áll mellettem évek óta. Soha egyiken sincs egy nyom se, de az enyém minden reggel összecseszett szarosvödör.

Egy időbe már le se mostam annyira mindegy volt...

 

Szóval mi a megoldás?

Citromos sampon?

Mi az amit utálnak?

A spray nem ér semmi befújod egy helyen felugrik egy másikon...

 

(2 autónk is áldozata a tevékenységnek, de a szomszédoké nem...)

 

 

Kösz, és elnézést a vulgaritásért dehát ezek szarháziak nagyon.