gli Creative Commons License 2016.06.24 0 0 63468

Üdv. Nekem teljesen ugyan ezt csinálja. Ha 30 fok alatti hőmérsékletet mutat a kocsi akkor tökéletesen működik a klíma, jó hideget fúj. 31 foktól ha bekapcsolom a klímát, akkor megy kb fél percig a klímakompresszor, elindul az első hűtőventilátor is, aztán leáll a klíma kompresszor, aztán az első hűtő ventilátor is, hiába kapcsolgatom a klíma gombját nem indul újra be, csak ha leállítom a motor, de újraindítás után is ezt csinálja. Ma voltam vele klímásnál. 600-700g közt volt benne gáz. Feltöltöttét 900g-ra, ment is pár percig, aztán ugyanúgy leállt (nem is fújt valami nagyon durván hidegebbet, kb ugyanúgy, mint idáig, mint töltés nélkül, amikor működött). Eztán mondták, hogy valószínű el van koszolódva a hűtője. Azt lemosták slaggal a ventilátor alatt, utána ment is a klíma még ott. Elindultam Kb 2-3km után ugyanúgy leállt a kompresszor. Visszamentem mondták, hogy valószínű azért kapcsol le, mert valami dugulás lehet a rendszerben ami miatt felmelegszik a gáz és a nyomászabajzó lekapcsol. 2 hét múlva kell visszavigyem, mert akkora volt időpont, azt mondták, hogy először a hűtőket kell kiszedni és kívül belül kimosni, utána ha nem az a baj akkor haladni tovább a rendszeren. Ez idáig 9000ft volt és ugyanolyan sz*r mint idáig :S . A hűtőt lemostam aztán Én is egy benzinkúton sterimóval, aztán működött megint egy kicsit utána megint nem. Szerintem egyébként nem az koszos, legalább is kívülről biztos nem. Meg ránézésre, mondták még hogy a kompresszoron kicsit nagy a "légrés" . Szerintetek is ebből az irányból érdemel elindulni, hogy a hűtőket kiszedni vagy érdemes inkább valami mást megnézni vagy cserélni előtte? Mert elvileg a gáz oké benne, ha elég a 900g. Nem akarom, hogy 30-40 ezer legyen a vége. (A legrosszabb az egészben, hogy rossz a bal első ablak :D ) Még a klíma visszajelző gombját megnézem, azon lehet "látni" ha rossz? Világít a led csak hideg nem jön :D.


Amit olvastam az utóbbi pár hozzászólásban, a "néhai" kopogás előröl, meg a kinyomott kuplungra való leállás nekem is szintén van. Ritkán csinálja a leállást, de mostanában inkább tolatásnál csinálja. Kitakarítottam a mindent amiket olvastam itt a fórumon, de ugyanúgy van ez a hiba.        

Előzmény: sagabor (63444)