.ETNA. Creative Commons License 2016.06.15 0 0 3011

Ez igen erős túlzás! A kezeletlen autoimmunbetegség elhatalmasodhat, pl. RA esetében megindul a deformitás, "elfogy" a ízületi belhártya és a csont a csonton ... hááát, egyáltalán nem kellemes. Azt, hogy ilyen jól vagyok és nincs ízületi deformitásom  (pedig a háttérben a betegség nem szűnt meg, ezt pl. az anti-CCP és a reuma faktor érték is mutatja), kb. annak köszönhetem, hogy a lehető leghamarabb elintéztem magamnak a ma fellelhető legmodernebb kezelést. Az összes többit már alakíthatod, pl. nem terheled, kényelmes cipőre kell  váltani, valamilyen lightos sport (pl. tai chi), vagy gyógytorna, kinek mi válik be!

 

Az orvosok valóban előszeretettel nyúlnak azonnal a szteroidhoz, de ez simán kivédhető, megmondod, hogy na pont ezt soha az életben nem fogom szedni. Viszont a sima fájdalomcsillapítón (azért az se egyszerű történet ... pl. a Cataflam betegtájékoztatója ... brrr) kívül vannak még lehetőségek! Egyébként, a pikkelysömörre is adják a biológiai terápiát, volt egy betegtárs, akivel egy időben jártunk infúzióra, ő is Remicade infúziót kapott és a reumatikus fájdalmakra, neki bevált. Persze nem vagyunk egyformák, nem mindenkinél hat ugyanaz a gyógyszer ... ez sok mindentől függ!

 

Előzmény: szivecske01 (3005)