Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.06.05 0 0 68893

"mi más lehetne rossz, mint a behúzótekercs."

 

Én nem merném ezt kijelenteni, amíg nem tudjuk, hogy honnan jön a villany a behúzótekercsre.

Egy nyaralónál el tudom képzelni pl azt, hogy a gazdi pl úgy állítja le a villanybojlert, hogy beépít egy plusz villanykapcsolót a szobába, amivel távozáskor (hazautazáskor)  lekapcsolja a mágneskapcsolót (vannak ilyen emberek, akik szeretik szétbonyolítani az életüket :) Asztánn eladja a nyaralót valakinek és az új tulajdonosnak elfelejti elárulni ezt a trükköt, aki csak azt látja, hogy van egy kapcsoló a falon, ami (látszólag) nem kapcsol semmit. Mivel évekig nem nyúl a kapcsolóhoz, ezért a bojler működik szépen, viszont egyszer véletlenül átkapcsolja és utána a mágneskapcsolónál keresi a hibát napokig, miközben csak a seprű nyele véletlenül nekidőlt az ismeretlen kapcsolónak :)

 

Ezért én mindenképpen azzal kezdeném, hogy kiderítem,  milyen célt szolgál ott az a mágneskapcsoló. Lehet, hogy el lehet érni telefonon a nyaraló előző tulajdonosát, vagy a szerelőt, aki azt odarakta és egy perc múlva minden meg is javul. Az is lehet, hogy az előző tulajhoz átjártak a szomszédok fröccsözni és valamelyik szomszéd is tudja, hogy mi francot csinál az a mágneskapcsoló.

Előzmény: cucu (68892)