Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.05.28 0 0 68747

"mert ő  mindennek a tudója"

 

Mindenek a megmondója, vagy mindennek a megmutatója?

Bemondásra ne higgy el semmit. Mutassa meg.

 

"Repedéseket sehol nem láttam, jóbarát majd megszemléli az alapot és a menyezetet"

 

Első kérdés: történt-e festés/vakolás a házon az utóbbi években? Ha igen, akkor az mögé sajnos a jóbarát nem tud benézni.

Ha pl teljes festés történt 1-2 éven belül (tehát közvetlenül az eladás előtt), az kizáró ok lenne számomra.

 

"Azt jeleztem hogy tetszik a ház"

 

Nem győzöm hangoztatni: minél többet megtudni az összes szomszédról (a szemköztiekről és a hátsó telekszomszédokról is)

 

"Érdeklődtem az ingatlanosnál is,"

 

Ne legyél naiv: az ingatlanos lehazudja az eget is, ha abból neki haszna származik. Utólag meg vonogatja a vállát, hogy ezek szerint rosszul tudta: szomszéd neve mégsem Kovács, hanem Kolompár és amit a kertjében láttál, az mégsem az Egri Csillagok forgatása volt, hanem egy átlagos családi délután.

Elsődleges feladatod minél több negatív információt összegyűjteni a házról (és a szomszédokról), hogy aztán ezeket szemügyre véve vedd figyelembe az árat. Számos olyan házról tudok, amit megvettek jó áron, majd a boldog beköltözés után néhány héttel/hónappal később egyből el is kezdtek árusítani, - sok esetben milliókkal olcsóbban, csak minél gyorsabban menekülhessenek onnan.

Előzmény: horex (68746)