ja nyugi Creative Commons License 2016.05.28 0 0 3004

Sajnos én soha nem akarok a Facebokos lenni igy én azt nem láthatom.

 

A véleményetekre, azért kiváncsi vagyok!

 

Jelenleg ezt gondolom:

 

A pajzsmirigy alulmüködés egyik talán kiváltó oka lehet az autoimmun betegség.

- Az autoimmun betegség legalább 10 féle oka lehet.

- Az autoimmun betegség egyik jellemzője, hogy nem ismeri fel a saját sejteket.

- Az autoimmun betegség ha a testet, bárhol durva behatás éri a fájdalom kiváltó okát igyekszik felszámolni.

Hatvan év feletti beteg esetén jelenleg egyik orvos sem foglakozik a pontos diagnozis felállitásával számukra teljesen közömbös, hogy mi az alapbetegség ebbben az esetben.

 

Indoklás:

1./ Miután 2005.-ben az utolsó, egyébként alsó fogamtól is megkellett válnom, kivehető protézis készült.

Mivel szerettem, az amerikai mogyorót, elég gyakran ettem. Ahányszor mogyorót ettem annyiszor begyulladt az ínyem. Minden esetben igazitani kellett a protézisemen, ami azt jelentette, hogy jelentőssen kellett módositani a paláston is, és a teherhordó részen is. Három évvel ezelőtt voltam az állcsont klinikán , ahol fél évenkénti, vagy talán évenkénti kontrolt javasoltak. Tavaly szájüregi rák szürésen voltam, ahol a doki szerint az alsó állcsontom szinte teljessen ellfogyott. Csodálkozott, hogy még tudok rágni.

 

2./ Hasonló dolgot észleltem, amikor tavaly év végén gyorsan kellett 4-5 tonna fát felaprítanom, azóta artrozist diagnosztizáltak a jobb vállamban, hónapok óta küszködöm vele. Ugyancsak a túlzott igénybevételtől a bal üllőizom és csont között 2013.-ban és 2016.-ban inhüvely gyulladást állapitottak meg. 2013.-ban egy tömlő keletkezett a jelzett helyen az izom eredésénél, és csont egyenetlenséget tapasztaltak. Akkor nem kapcsoltam össze a fahasogatással a gyulladást. 2016.-ban viszont igen.

2013. ban ülni nem tudtam, 2016.-ban a járás volt nehéz.

 

Számomra tanulság:

-A fájdalmas erős igénybevételektől, távol kell tartanom magam.

-Folyamatossan gyógy tornára, kell járnom.

 

Üdv:

 

Előzmény: Autoimmunbetegek segítése (3003)