Törölt nick Creative Commons License 2016.05.27 0 0 117576

Urak! Lebegő polc (vasalat) témakör, nagyon még nem csináltam ilyet.

 

Keresgéltem, képtalálatok.

 

Egy kolléganőm költözik új lakásba és arra kért meg, hogy - nemröhög - a macskájának (!) kellene pár ilyen falon végigfutó lépcsőfokot csinálni. Tehát nem az a lényeg hogy hány lépcsőfok, hanem hogy nem a britannica hungarica teljes sorozatát kell megtartania hanem egy vélhetőleg 3-4 kilósnál nagyobbra nem hízó macskát (meg persze a polcot), ha felugrik rájuk /amennyire trollok tudnak a macskák lenni, sosem fog rá felugrani :D/

 

Tehát nem méteres, kétméteres hosszú lapokat, hanem max 50 x 20 cm lapokat kellene lebegtetni. És fából szeretné, nem bútorlapból. Azt hogy milyenből még képlékeny de ez most nem is érdekes talán.

 

 

- Szerintetek milyen vasalat lenne a legjobb erre? Egyke dübeles, vagy 2 csavarral felfogatható?

- Ha a lapba valamiért nem sikerül a lapsíkkal tökéletesen párhuzamosan befúrni a vasalatnak való likat (mondjuk csinálhatnék rá oszlopossal egy "fúrósablont" keményfából) .. akkor azt látom hogy némelyiknek van állíthatósága is, csak nem tudom melyiknek milyen, mennyi tűréssel, stb.