foxrudi Creative Commons License 2016.05.24 0 0 125214

A lángot a főzdékben is tudják szabályozni.Gondolom ott is a minőségre törekednek.

Ugye elindult egy fejlődési szakasz,a fazékban a cefre,benne lavór,fölötte vízzel teli edény,egészen az egylépcsős technológiáig.

  Nos olykor úgy érzem,mikor túlzott deflegmáció,letakarás...stb van szó,mintha hátra arcot kellene vennünk,és visszabutítani mindent,pedig nem.

 Szerintem a deflegmáció mértékét kezelni tudni kell,amihez nagy tapasztalat szükséges,még kisüsti rendszernél(pistorius) is.

 Sokan beleesnek abba a hibába,hogy rosszul választanak el,vagy túl alkoholosra sikeredik a végtermék.Nem kevésszer kóstolok olyan túlengedett pálinkákat,amire azt mondják a környezetemben lévők,na ez a jó.Sokszor megfordul bennem a gondolat,még mindig sok helyen(sajnos)az a jó,ami pocsék,mert ezt szokták meg az emberek,mint amikor az alkesz a kannás muskotályos tablettás förmedvényt issza a kocsmában,mert már neki az ízlik.

 Én nem tagadom,pistoriussal főzök,és nekem jobban ízlik,mint anélkül,de kinek a pap,kinek a papné!Nálam elég határozottan jelennek meg a frakciók.

  

Előzmény: körte51 (125211)