For-dzsi Creative Commons License 2016.05.24 0 0 107703

Persze, jön a gonosz ember, és szétkúr mindent. :-)  Szerintem abból kell kiindulni, hogy senki sem a saját maga ellensége. A már bizonyított fiatalokra építeni fog, ostoba lenne, ha nem tenné. Az a realitás, hogy 4-5 embernél többet nem tud hozni/beépíteni. Az egész keretet nem cserélheti le és erősen rezeg a léc jópár felnőtt játékosnál, akik vagy folyamatosan sérültek voltak, vagy a fiatalabbak jobb teljesítményt nyújtottak náluk. Miért a fiatalokat cserélné le? Martial és Rashford húzóember, Shawt Mourinho is le akarta igazolni. Ha választania kell mondjuk Young és Lingard közt mint kiegészítő szélső, szerintem nem kérdés, hogy Lingard marad. Fiatalabb, sérülésmentesebb, formálhatóbb. Jackson már bizonyította, hogy tud védekezni a szélen, nem igazán tudnak mellette megélni, miért ne számítana rá Shaw mellett/mögött? Mensah is abszolút Mourinho szájaíze szerint való játékos. Szerintem számolni fog velük. Persze mindekivel nem. Varela és McNair nem kap tőle esélyt, mert előbbi nem védekezik jól, McNair CB-nek nem az igazi, védekező középpályásként nem elég dinamikus, Blind és Carrick sem, de itt érvényesül a Mourinho-elv, a tapasztala számít. Pereira, Januzaj és Wilson is erősen kétesélyes. Ha fogadni kellene azt mondanám, hogy talán Pereirának van esélye.

Előzmény: manchesterer united (107700)