vörös macskamedve Creative Commons License 2016.05.18 0 0 1988

Most jelent meg amúgy az új 2016 os térkép. Annyi jelzés van már, hogy kezd kicsit tömény lenni (pl. Várkút és Kövesdi kilátó között 5 különböző jelzés). Na de vissza a retrohoz. (Angyalos térképet én is be akarom majd szerezni). Bálvány és Bánkút között azt találtam, hogy Nagyvisnyó-Mála bérc- Tarófő-Bálvány-Bánkút útvonal 32-es és 56-os térképen Piros, a későbbieken Z+. Legalàbbis azokon amik nekem megvannak, szóval az nem tudom mi, amit fotóztál. A zöldet az Ablakoskő- völgyben tudomásom szerint a Nemzeti parkká alakuláskor szűnt meg 77 előtt. Előtte Csurgó érintésével egészen Bánkútig vezetett. Jelenleg szerintem engedéllyel látogatható elvileg, főleg sasok fészkelése miatt amennyire én tudom, szóval fészkelési időszakban nem igazán ildomos zargatni azt a részt (amúgy már a 62 es kalauz is megemlíti ezt).

A dédesi vár felé tényleg jól látszanak a kék jelek. Jelenleg is a múltba vész pár jelzés, pl a Kék L jelzést törölték, ami jó meredeken a Vár-völgybe vezetett. Azon 2 szer voltam, és gondolkodtam is, hogy ezt a vonalvezetést vajon józanul vagy 6 feles után találták-e ki. Asszem rajta is volt a térképen, hogy igen meredek.

Előzmény: Törölt nick (1987)