hamvasat Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22523

Őz sztori folytatódik :-)

 

Cirka 15 perce még ültünk az asztalnál és vacsoráztunk. Egyszer csak asszonynak kikerekedik a szeme és izgatottan mutogatva elkezd dadogni, hogy "o...o...o...ooottt egy őz. És tényleg! A terasz mellett ott állt egy bazi nagy őz, ami szerintem nem is őz, hanem szarvastehén, mert a marmagassága majdnem annyi, mint az én magasságom. Mint a dúvad kirontottam egy szál alsógatyában mezítláb és rárontottam. Pechére nem az egyetlen kijárat felé kezdett menekülni, hanem a körbekerített hátsó kert felé. Én meg arktikulálatlan hangon ordibálva futottam utána :-) Hátul a kerítés végénél ráeszmélt, hogy nem tud tovább menni, pánikjában akkorákat ugrott, hogy azt hittem, hogy mindjàrt átugrik a kerítésen. Ekkor már óvatosabban kergettem, hagytam neki direkt egy menekülési irányt, nehogy megrúgjon vagy komolyabb kárt tegyen a növényekben. Aztán visszafele is jól megkergettem :-) sajnos a füvet jól kirugdosta menekülés közben

 

Párom végigröhögte, hogy egy 130 kilós alsógatyás medvegorilla rohangál a kertben üvöltve.

 

Remélem ez elég volt neki, hogy elkerülje a kertet a továbbiakban :-)