Siraso Creative Commons License 2016.05.14 0 2 3558

Kedves fórumtársak!

 

Elektromos probléma megoldását írom meg a köz javára!

 

TÜNET: jobb vagy bal kormánykapcsoló valamelyik funkciója nem működik (nálam a bal kormánykapcsolón a világítást nem lehetett lekapcsolni, míg a jobb kormánykapcsolóval nem lehetett ablaktörlőt kapcsolni, DE ha ablakmosót kapcsoltam, törölt a lapát...)

 

OK: bal vagy jobb kormánykapcsolóban (jellemzően a baloldaliban) a zöld műanyag sorkapocsban végződő sötétpiros vékony vezetékek valamelyike eltört. Látható a hiba, mert a zöld műanyag sorkapocs tövénél törik el, és el is válik. Ez a kapcsoló mozgása miatti fáradásos törés.

 

JAVÍTÁS: sorkapocsból ki kell piszkálni a letört kábelvéget és belepréselni a szabadon lógót.

 

SZÜKSÉGES ESZKÖZ: lapos csavarhúzó a burkolatok-kapcsolók szészedéséhez, torx csavarhúzó 4db csavar kicsavarásához (kormány alatt a magasságállítónál), minimális műszaki érzék.

 

Én sem magamtól vagyok ilyen okos, ebből a blogból vettem az ötletet. Nálam két vezeték volt eltörve, és a jobb kapcsoló hibáját is a baloldalon lévő törés okozta.

 

 

http://int03.co.uk/blog/2014/04/23/renault-modus-flashing-headlight-fault/

 

Várhatóan egyre több autón fog ez előfordulni ahogy öregszenek :( Az enyém 2004-es.

 

üdv, és remélem segítettem