hugi00 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 34075

Uraim koszonom az edigi valaszokat.

 

Gyergya temaban en is az emlitett NGK-t talaltam megfelelonek, de sajat magam, masok tapasztalati tudasa nelkul nem mertem dontest hozni.

Ugyan igy vagyok az olajjal. Az elozo autom 2005 ben kerult hozzam vw polo 1,4i AEX  Castrol Magnatec kerult bele szinten forumon "korbeszimatolas" utan. ;)

4 polusu bosch gyergyakat raktam bele, mai napig azok vannak benne 84,E Km utan. Egyszer a hezagokat ujra allitottak (gyonyoru őzbarna).

 

A mostani olajom is lehet Magnatec vagy erdemeseb az Edge Titanium-ot rakni ? (A sima EDGE az 504-507 Egyebkent ezek a szamok mit jellolnek ?)

5W-30 ?

 

Az autot szinten varosban hasznalom, ritkan megy a felso szekciokba a fordszam mero, es a 10 eves palyafutasa amire tervezem, szinten evi 10E Km kornyeken lesz.

- ha jol megy a sorom akkor 2 evente egy horvatorszag belefer.

 

Videkrol hoztam haza 145Km (130-140Km/h a palyan) + 60Km Bp.-en. 

Az elso 205km-en 14,8L-ert tuttam tolteni a tankba, vasarlaskor is csurig toltottem es most is.

Meg is lepodtem mert ennel azert tobbet vartam, ugy hogy 11,2L-ert ir a szervizkonyve (az elso 200 Km-re nem sokat alapozok, iranymutatonak jo lehet).

- bar igaz, az elod is a gyari meghatarozas alatt fogyasztott.

 

Es ha mar dontest hozunk az olajrol, johet az olajszuro kerdese. :))

 

Bosch 0451103314/LA   vagy  VW csoport gyári olajszűrő - 030 115 561 AN ? - arban nincs kulonbseg.

Vajon itt is a markanevet fizeti a vevo, es nyugodtan berakhato a "Bardi" olajszuro (BARDI  BA0826978) ?

 

Uraim ! - az auto hasznalatabol adodoan mi a javaslat ?