ombuccman Creative Commons License 2016.05.03 0 0 116508

Gondolom volt már ilyen kérdés ezerszer, de örülnék, ha tudnátok tanácsot adni. Dekopírfűrészt vennék.

Szigorúan hobbi célra venném, tehát az, hogy több ezer órát kibírjon, az nem feltétel (mondjuk havi 5-10 órát lenne használva).

Amit viszont mindenképpen elvárnék az az, hogy szépen lehessen vele dolgozni. Jelenleg valami alap B&D van, apámtól kaptam használtan, mivel ő nem tudta használni. Hát én se, valami nagyon nagy baja van. Alaphelyzetben úgy ugrál, mint egy orosz mosógép centrifugálás közben, és képtelen merőlegesen vágni. Hiába drága és vadiúj fűrészlap, még bútorlap vágáskor is meghajlik a penge.

Szóval egy pontos gépet szeretnék, lehetőleg elővágással és ne rázkódjon.

 

Most a Makita cuccok akciósan vannak, már 16900-ért láttam újat (4326-os). Viszont ha Makita, akkor már a 4329-est venném kb 21e Ft-ért, mivel ott lehet előtolást állítani.

De akkor már ott van az óccó Makita, a Maktec MT431-es 16e Ft-ért. Ez mennyivel rosszabb, mint a hagyományos Makita? Ha jól láttam, akkor ennek úgy tűnik, hogy acélból van a vezetőtalp, viszont elvileg az alu talp sokkal jobb (nem hajlik).

 

Aztán még van elfogadható áron Skil 4381AA 15e Ft-ért. Itt valami Turbo fantázianéven van (ha jólértem) az előtolás állítás, valószínűleg csak két állással (a Makitánál és a Maktec-nél 3 fokozat plussz a ki van). Viszont itt nagyobb a vágásmélység (75mm vs 65mm).

 

Ja, és böngészés közben szembejött egy Güde STS 800 is. Paraméterek jól hangzanak (3+1 előtolás, alutalp, 80mm vágásmélység, párhuzamvezető, LED-es megvilágítás, lézerkard, stb). 16 400-ért vesztegetik, ami nem hangzana rosszul, de erről a márkáról nem is hallottam.

 

Rázkódáscsökkentésről csak a Makita/Maktec-nél írtak.

 

Szóval jelenleg ezeket nézegettem:

Skill 4381AA- 15 000

Maktek MT431 - 15 900

Güde STS 800 - 16 400

Makita 4329 - 20 700

 

Van esetleg más javaslat 15-16 környékén (vagy olcsóbban)?