smnks Creative Commons License 2016.04.28 0 0 61123

"...legalábbis láttam egy olyan Szolnokon készült képet, amin vonat előtt álló Pest felé néző 375-ös volt..."

 

Ez nem az a kép, ahol a frissfővizsgás M41.2124 előfogatol egy szilis vonatot, és valahol mellette, mintegy a háttérben látható egy  -vélhetően- Jászapáti felé induló 375-ös? Mert egy ilyen fényképet én is láttam valahol, talán a régi színes "Vasút" c. újság egyik számának címlapján? De lehet, hogy vmelyik Indó'-ban! :-)

 

És, ha már említetted a 375-ösök végnapjairól szóló infók hiányát, valamelyik Indó' valamely visszaemlékezős cikke meg is említi, hogy még a 424-esekkel kapcsolatban tudhatóan a '84/'85-ös menetrendben, konkrétan a Sárbogárd-Bátaszék szakaszra volt gőzmozdonyra (424-esre) kiszerkesztett menetrend, addig a 375-ösökkel kapcsolatban nincs ilyen infó, de feltételezésként megemlíti a Szerencs-Hidas' szakasz lehetőségét...

 

Végül saját utolsó emlékem 375-ösről: '83 tavaszán a dorogi fűtőház előtt "pihegett" a 375.1511-es. Nem ment rajta még a sürítő sem, de halk szuszogása elárulta, hogy azért gőzben van. Legalábbis így emlékszem! 

Azt korábban már írtam, hogy '84 nyarán hasonló helyzetben, szintén ugyanott láttam a 424.005-öst és a 424.262-est. Hej, ha én akkoriban tudatára ébredtem volna, hogy a 4-es vonalon még milyen jelentős gőzüzem van..! :-)

Egyébként ez a 375.1511 számomra azért is érdekes, mert szintén Dorogon szolgált a 324.1511-es. Igaz, utóbbi a '70-es évek második felében, egy talán nem túl hosszú időszakban. Nem tudom, vajon akkor ott volt-e már a 375.1511 is? Mert érdekes egybeesés volna...

Előzmény: Madrone (61102)