SamFiDDi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 18477

Sziasztok!

 

Olyan problemam volna, hogy a jelenlegi furt kutambol(19 meter mely, 40-es PVC cso direktbe a szivocsonkra teve) 80l/perces Pedrollo szivattyuval kb. 20-at tudok kivenni, ezen egy 2,5m mely akna asasa sem segitett. Valoszinuleg ennyi a maximum, amit a kut tud, mert a nyomooldali csovezes es a szivattyu is tokeletes, plusz mellette levo asott kutban, azzal a nullponttal szamolva kb. 3m mely a nyugalmi vizszint.

Az a tervem, hogy a 15 m3-es kerti tavamat hasznalnam ciszternakent, amibe a furt kutbol menne a viz a jelenlegi kisebb sebesseggel(uszokapcsoloval), de egy masik hasonlo szivattyuval kozben tudnam taplalni a tervezett ontozorendszert(800m2 fu, MP-rotator, 200m csepegteto, 4 kor osszesen 50-60l/perccel szamolva).

 

Ez idaig jol hangzik csak azt nem tudom, hogy milyen eloszurest kellene alkalmaznom a nyilvanvalo femhaloson(ezt a nyomoagra szeretem tenni, kisebb a veszteseg) kivul, hogy a to vize "befogadhato" legyen a szivattyunak ill. a rendszernek. Nyilvan itt csak mechanikai szuresre lenne szukseg, de olyanra, amit nem kell hetente pucolgatni, tehat eleg nagy felulettel rendelkezik. En egy ulepitotartalyra goldoltam egy azt koveto durvabb, egyszeruen tisztithato szurozsakos megoldassal kiegeszitve.

 

Ennek ellenere tartok attol, hogy a megfelelo mechanikai szures mellett is a csepegteocsovek ill. minden egyeb ontozocso belseje algasodasnak indul es a leszakado darabkak eldugitanak majd mindent.

 

Valaszokat elore is koszi!

 

Soma