Bari- Creative Commons License 2016.04.24 0 1 115941

Sziasztok!

 

Tegnap végre sikerült annyira összerakni az átalakítás alatt álló Hyundai körfűrészemet, hogy az emelést és a döntés együtt tudtam kipróbálni. Az eredeti tervekhez képest több változás is történt. Az elején még úgy gondoltam, hogy az emelés megvezetéséhez elég lesz két pár dupla golyósoros fióksín. Sajnos volt annyi kotyogása, hogy az emelésnél megfeszült a motor gondola és akadozva működött az emelés, így helyette kőrisből készült 45°-os ékes vezető, mely méhviaszos paraffinnal kezelve tökéletesen teszi a dolgát. A vázat még pár helyen merevíteni kell majd, meg a motor gondolát ahol lehet kicsit kikönnyíteni, mert így összerakva már erősen nem egyemberes. A döntés és az emelés/süllyesztés is könnyen megy. Az emelésen meglepődtem mennyire könnyű hajtani, igaz jó pár perc mire az ember áttekeri 90°-ból 45°-ba de hobbistaként nem különösebben probléma. Az egész alá megy majd még egy forgácsgyűjtős kerekes egység. Az asztal alá a vázra előre és hátulra egy-egy élire állított 40×60-as vastagfalú zártszelvény, melyre a 18mm-es rétegelt asztallap kerül, ami kap még egy 3mm-es vaslemez borítást.

Képek és videó a picasa galériában.