Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 15017

Helló srácok, DvájtMekKlászki nikkel írtam  korábban.

 

Egy Philips fc9174 tulaja vagyok legalább 6 éve, írok némi tapasztalatot róla nektek: a szívóerő nemigazán csökkent ennyi idő alatt, legalábbis nem veszem észre, (eredetileg ez volt az egyik legfontosabb szempont) ha a kefék be vannak húzva a szívófejen, a parkettához  annyira hozzátapad, hogy nem tudod tolni.

A porzsák miatt azért ennek már van egy kis porszívószaga, de ebbe az is benne van, hogy a lakásba merepülő rovarokat, erdei poloskát is ezzel szedjük össze röptében, tehát ez szerintem nálunk kikerülhetetlen. Eredetileg hepa 13 volt benne, mosható, de az évek alatt már a második lett cserélve benne, most hepa 12 van benne. Mikor a szúrőt cseréltem, a szürőn is látszik, meg a porszivó belsejében is, hogy kicsit fogy a motorban a szénkefe. Motorprobléma még nem volt vele, de előbb-utóbb az is lesz, semmi nem tart(hat) örökké. Komoly hibája nem volt, mikor a fiam kb fél éves volt, felfedezte, hogy hogyan lehet a fordulatot szabályozni rajta, onnantól kezdve pár hónap eltellt, mire megunta, szerintem kb 369 évnyi fordulatszám-szabályzást beletekert, lassan lóvét fogok kérni a philips gyártmányfejlesztő, illetve tesztelő részlegétől:) A lényeg: pár hónap múlva már nem vette fel a max fordulatot, szétszedtem, potinak wd40, azóta is megy minden. A porszívó csövén volt egy bajonettzár szerü rugós rögzítés, sajnos a hat éve tartó feszt' orrszívás miatt (sokat taknyos a fiam) az szinte kirohadt a csőből, ha rá tudnám szánni  magam, vennék egyet, 1-2 másodperc a cserélje, kb 1-2 rongy lehet az ára, csak el kéne menni beszerezni... így ez már kb 2 éve halasztódik.

Dióhéjban enny, mindenkinek jó porszívózást:D