borzavári Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4062

Köszönöm a választ!

 

Tegnap újabb kihívással szembesültünk, jól jönne a tanács...

Nyilván ez a felkészületlenségünkből és tapasztalatlanságunkból ered.

 

Mióta megjöttek a kecskék (1 hete) a ház előtt voltak kipányvázva, szokják az új helyet meg minket.

Mindig mikor fejéshez akartam őket kikötni egy fandli kukoricával csalogattam őket oda, hogy ha szabadok lesznek,

akkor is odajöjjenek.

 

Tegnap engedtük le őket először a legelőre ami a háztól picit odébb van. Délután mikor hoztam volna fel őket, vittem a kukoricát is,

de amikor odanyújtottam nekik, meg leraktam a földre, az első mozdulatra odébb ugrottak, meg annyira nem is érdekelte őket. Fél óra volt mikor megfogtam őket, de ez is

inkább az ö butaságuknak köszönheti.

 

Most így nem tudom mi legyen, ott a marha nagy legelő, amit le kéne legelniük,  de az nem fog menni hogy hajnalban ott kell velük majd kergetőzni.

Arra gondoltam hogy estére kipányvázom őket, de most is össze vissza fel voltak tekeredve mindenre, egymásra.

 

Valaki tudna tanácsot adni, ki hogy csinálja? Van remény hogy egyszer majd szó nélkül odajönnek és hagyják megfogatni magukat? Így is fejésnél össze kell kötni a hátsó lábukat.

Vagy más is estére becsukja, kipányvázza őket?

 

Az lenne a legjobb megoldás ha a legelőre csinálnék egy fa leválasztó karámot és kis szárnyékkal, oda behajtom őket, becsukom, aztán ott könnyebb lenne megfogni őket,

meg nem kéne felhozni őket, fedett helyen megtudnám őket fejni.