Zoom Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7577

Sziasztok!

 

Elnézést, ha már ki lett tárgyalva, rákerestem az "easybreath", és a tribord címszavakra, nem talátam róla semmit.

 

A minap keresgéltem maszkot, és legnagyobb csodálkozásomra a Decathlonban találtam egy érdekességet. Tribord easybreath-nak hívják, így néz ki (gondolom nem új találmány, de nekem új :) ):

 

maszk

 

A következőt írják róla:

"Az Easybreath® búvármaszkban sokkal több levegő fér el a hagyományos búvárszemüvegekhez képest. Ebből adódóan 1 méter mélységtől kezdődően a szemüveg arcra gyakorolt nyomása már kényelmetlenné válik. A szabadtüdős merülésnél elengedhetetlen, hogy a búvár dekompressziót hajtson végre. Márpedig az Easybreath búvármaszkkal ez nem lehetséges, mivel az orr a szemüveg belsejében helyezkedik el."

 

Ez az egyetlen hátránya - mondjuk lehet, hogy nagy hátrány - a többi az mind előny. Párátlanító rendszer úgy működik, mint az autó szélvédője, vagyis az orrba jutó friss levegő, megjárja az üveget. Lehet benne beszélni, ami érdekes, mert nem tudom a víz alatt meg lehet-e érteni?

 

Szóval jó lenne olyannak a véleményét olvasni aki már használta.

Kérdéseim:

1. Hol megy ki a kilélegzett levegő? Mert ha ugyanazon a csövön, akkor miért nem párásítja be az üveget?

2. Ha befolyik víz a maszkba, akkor azt hogyan lehet eltávolítani?

3. Mennyire kényelmes?

4. Tényleg jócskán megnöveli a látómezőt, a hagyományos maszkokhoz képest?

5. Mennyire kell pontosan kiválasztani a méretet?

 

Köszönöm.