suhanórozsda Creative Commons License 2016.04.19 0 1 63476

                                                                    DGabee !

 

Szeretném a dolgokat helyre tenni egy kicsit.

Korábban te 7-7.5 L/100 km fogyasztást írtál a te autódra.  A dízel kollégák 4,2 L/ 100 km fogyasztást írtak.

Korrigáljuk a 4.2 L .... 5L/ 100 km az egyszerűség kedvéért.

Vegyünk évi 10000 Km  futásteljesítményt.

 

Benzines : 750 L / év  310 Ft/L benzinárral számolva........232500 Ft / év

Dízel       : 500 L / év  310 Ft/L dízel árral  számolva.........155000 Ft / év       77500 Ft / év a dízel megtakarítás.

 

Ismerd el, hogy igen korrektül számoltam, hogy az üzemanyag árakat egy kalap alá vettem.

 

Légyszíves vedd figyelembe azt, hogy mostanság a benzin 10-15 Ft/L drágább, tehát ez a dízel javára írható, még több megtakarítást eredményezhet.  Ebből a 77500 Ft megtakarításból sok mindenre futja.

 

Én személy szerint abban nem vitázom veled, hogy a benzines autó lényegesen egyszerűbb.  A dízelnél a sebezhető pontok a szivattyú és a porlasztók. Mind kettőre van olcsó megoldás. Nekem éppen egy fórum társ segített olcsó alkatrészt beszerezni Kínából.  Nevesen Anonymus kolléga intézte a tranzakciót.

 

Visszatérve a benzines hátrányaira , az asszonyomnak van egy Twingo-ja és hetek óta az alapjárati ingadozással kínlódok , de még nincs megoldás. Most azon filózok, hogy alapjárati motor csere lesz , mert már nincs más ötletem.

 

Kedves DGabee kolléga, senki nem bántó szándékkal reagált a bejegyzésedre és láss csodát, máris van téma a bosszantó gázolajszűrőkön kívül.

Előzmény: DGabee85 (63463)