Mazsika1 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 26891

Sziasztok,

 

még mindig kínlódok egy Einhell 40 rotációs kapa porlasztójával. Elvileg a porlasztó tiszta, gyakorlatban úgy nézett ki hogy szétszedtem, kitisztítottam, vékony dróttal óvatosan a csatornákat átjártam, hogy nincs-e valahol egy rejtett eltömődés, sorja, kosz, átfúvattam sűrített levegővel, tűszelep nem akad, úszó szépen mozog, karok akadálytalanul mozognak, tolórúd hossza nem változott, légszűrő tiszta, benzincsőbe be lett iktatva egy finomszűrő, - és a hiba változatlanul fennáll.

 

[Először volt olyan hogy a benzin túlfolyt, de ezt sikerült elhárítani. (akkor lehet hogy a tűszelep akadt.)]

 

  A hibajelenség: motor indul, de fullad, full szívatóval kell járatni, egy darabig megy így, de leáll, szívató nélkül nem is indul. Aztán volt olyan állapot, amikor minden különösebb dolog nélkül egyszercsak elkezd a motor normálisan működni és gyönyörűen tartja a fordulatszámot, szívató nélkül, teljesen hibátlanul. ( Nem füstöl, egyenletesen finoman jár, erje is van, kompresszió rendben.) Kifogy a benzin, utántöltök, kezdeném újra a munkát, és újra előjön a hiba. Valakinek van valami ötlete, hogy ezek után mit nézzek meg?

(Gyertya is jó )