informania Creative Commons License 2016.04.14 0 0 2904

Élménybeszámoló - Lukács, szauna-party (április 08.)

 

Döbbenetesen hangulatos hely, nagyon szép épületek között fekvő medencék esti kivilágításban... nagy élmény volt 2 szaunázás között az erkélyre kiülve nézni a szemerkélő esőt az enyhe tavaszi estében.

 

Visszatérve a gyakorlati oldalra néhány gondolat:

- a szervezés jó volt

- a helyszín nem annyira szerencsés, mivel a szaunák két különböző épületben helyezkednek el, ráadásul a fő szaunás épület külön, csak az udvaron keresztül közelíthető meg; épületen belül is labirintus van, szűk folyosók és kicsi közös terek

- a szaunahelyiségek kicsik (vagy maximum közepes nagyságúak), 10 fős programoknál már szűkösen fértünk el, viszont nagyon jól működött a regisztrációs rendszer a programokra

- van merülőmedence, amelybe folyamatosan potyog a jég

- rendkívül kevés pihenőágy van, ezek nagyobbik része (kb. 6-8db!) is abban az épületben, amelyben csak 1 szauna van - ahol a többi szauna van, ott szinte nincsen ágy, csak néhány kisebb pad

- este 10-től az élménymedence és az úszómedence is fruha nélkül használható, a török (gyógyvízes) medencékkel együtt (népszerű volt)

- sokféle program van, én a gőzben 2x is voltam és nagyon jó volt, azonban egy másik programon a "mester" kétszer is a lábamra lépett és 3-4x a törülközővel is eltalált - ez azért érdekes volt...

 

Összefoglalva: egy péntek esti néhány órás programnak jó, a környezet nagyon szép. Azonban érdemi pihenésre, relaxációra nem alkalmas, mivel sem pihenőágyak, sem ehhez terek nincsenek. Aki volt már pl. Esztergomban (Aquasziget), az tudja, hogy milyen jó, ha van elég ágy és külön, nagy helyiségek a pihenésre.

 

Végül (mert tudom, sokakat ez érdekel) a résztvevőkről: teljesen vegyes volt, nemek aránya kb. kiegyenlített, sokan párban jöttek. Mindenki fruha nélkül vagy lepedőben volt, a közlekedő terekben öncélú meztelenkedés nem volt jellemző.

Persze volt olyan hölgy, aki a gőzbe is nyakig lepedőben ült be, majd aggódott, hogy a haja vizes lesz! De ez azért messze nem volt általános.

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (2888)