csubar86 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 84773

Igen, azt nem tagadhatom, hogy sokat tanultam a többiektől, amikor visszaolvastam és követtem itt, a pufferben és a vegyes tüzelésű topikban az utolsó 1,5-2 évet (sok hsz-t ki is gyűjtöttem). Igen, sajnos én is azt kaptam, hogy kb. 24h hidalható át maximum, de legalább a várható hőmérsékletek mellett egy reggeli-esti begyújtás elég lesz, s ami még fontos, hogy várható extrém szélsőértékek mellett (-20 fok esetén 24 fok bent) is áthidal egy éjszakát. (Természetesen a -20/24 eléggé, sose fog az ember 24 fokot tartani, de ha erre felkészül, akkor legalább normál, 20 fokos üzemben lesz mindig tartalék, és nem mondjuk egy -10/20 fokos állapot lesz a maximális kapacitás.) Ha a hely nem lenne kötött, akkor én is a 2,5 m3 kategória környékén szemeznék, de ez van (azért is lesz villamos fűtés is a HMV-tárolóban, hogy ha úgy adódik, ne vegyen el fűtési vizet a HMV).

 

FélOFF: Igazából azért kell kicsit kézbe venni a dolgokat (természetesen kényelmesebb lenne a készbe beleülni), mert aki tervezte a dolgokat, az valahogy ügyeskedni próbálhatott. Pl. a falra felírta, hogy adott helyre 600x900-as radiátort tervezett, de a tételes ajánlatban már egy ilyen radiátor sem szerepelt; vagy pedig miközben minden radiátornak külön kiállást tervezett és csövezett be, addig a kiállások száma és az ajánlatban szereplő radiátorok száma között 4 volt a különbség, úgy, hogy csak egyetlen egy olyan hely van a házban, ahol beleférhet a helybe és az ötleteibe esetleg az, hogy kívül osztja még ketté a kiállást.

Előzmény: lala1961 (84769)