csubar86 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 84767

200 m2, de most már teljesen belekavarodok a különféle információkba. Itt van, amit te írtál, olvastam a pufferben, hogy több embernek bevált az 50 l/kW ökölszabály, van, akinél a 30 kW-os kazán az 1,9-es puffert kétszeri megrakásra fűtötte tele (bár ismeretlen itt, hogy mennyit vett el a ház). Most akkor hol az igazság? Próbáltam számolgatni is, a c*m*dT nem komplikált képlet, csak ott akadtam el, hogy a kazán által egy begyújtás alatt megtermelt energiát hogyan tudom számítással becsülni (berakott fa energiatartalma korrigálva hatásfokkal, vagy égési idő szorozva a hatásfokkal korrigált teljesítménnyel), a legpontosabb az lenne, ha mérném :D

 

joevagyok68

"50kW-hoz kevés az 1800 liter !

Vagy ha tényleg kell az "50 kW" fűtésre-melegvízre, akkor meg minek a puffer ? :-)

És ha mondjuk a zárt termofejek miatt a maradék megy pufferbe, később az marha kevés időre lesz elég.

Szóval csak kell egy főállású fűtő...  :-) főleg, ha közben még a cserépkályhát IS pakolgatni kell.."

 

Akkor itt is tulajdonképpen az előző kérdéshez térünk vissza. Elvileg 17 kW kell a háznak -10/20 fok esetén, ha jól emlékszem (elő kéne kotorni a kapott papírokat a dobozokból), a többi megy a melegvízre és a pufferbe akkor ezek szerint, de most már lassan teljesen össze vagyok keveredve. A cserépkályha célja nem a fűtés, hanem "látványelem", esténként begyújtson kicsit az ember, ha éppen kedve tartja, tűz látványa, lángok játéka stb.

Előzmény: pajaci (84766)