tehtube Creative Commons License 2016.04.05 0 0 17719

Ma megkaptam Szalay András által Mike Matthews-tól az electro-harmonix Lester K lezlieffekt tiszteletpéldányát!

Azért Lester mert a Leslie foglalt név. A K keyboard, a G guitar.

Két éve sokat méricskéltünk, nagyon sokat a 142-es lezlimen. 45 fokonként a hanghatások váltakozása, meg folyamatban, meg a hanxórók jelleggörbéje, meg maga az erősítő hangi jellegzetessége. Sok nem szokásos hangi összetevőre irányítottam rá figyelmét mint motorzaj, szélzaj, sebességben meglódulás... A végén az A101 is rá lett kötve ráadásként :-)

Elkészült, megkaptam, kipróbáltam a Motion Sound sztereó alsó szintiszekciójában.

Igazából ha nem forog térben a laci, nehéz dolga van egy effektnek. 

A legjobban úgy tetszett hogy 3/4, 1/4, 2/4, 2/4, 3/4 az öt poti. Pozitív hogy hosszabb nyomásra szép lassan lestoppol. Jó bödönös hangja van, a torzítója szépen lemodellezi az erősítő és hanxórók sajátos gyengeségeit. A dobrotor klasszul meglódul, lelassul, a tölcsér fürge. Nagyon jól jött, mert épp ma már megúszhatom általa az emeleti próbaterembe a KBR-3D felcipelését és vissza.

Dögösen szól, igazi falaci hangú. Az utolsó képen az az orgona/lezlikombó van amely mintául szolgált.