hbercy Creative Commons License 2016.03.23 0 0 26695

Sziasztok. Az én történetem egy tecumseh 40-es rotamotorral: tudni kell, 2014 tavaszán még rotáltam vele a kertet annak a módja szerint
frankon beindult, szóval semmi bajság nem volt vele. Történt olyasmi, hogy beteg merészeltem lenni és pont 2-évet ált a motor. Mire úgy
éreztem, hogy a kertbe kitudok menni és "ténykedni"- többek közt be akartam inditani a rotát, na innen kezdödőtt az egész kálvária.
Rángattam, hogy beinduljon, de nem. Cserélgettem a gyertyákat, az se hozott eredményt, a gyujtómágnes ha jó irom le hézagja is nagy volt
meghaladta az 1mm.-ert- beálitottam 0.4mm.-re és ekkor se indult be. Olyat csinált, : ment úgy 5-10mp.-ig és leált. Átmentem hüjébe,
kezdem kizárni dolgokat,:ha be is indult és leált akkor van szikra, anélkül nem megy a 4-ütamümotor. Kivettem a gyertyát és befecskendeztem egy kis benzint, akkor se, mikor beindult egy kicsi probáltam féktisztitot,- JD-hideginditot ugy modjával befujni, akor se
indult be folymatosan. Akkor ment 10-25mp-ig ha folyamatosan tudtam pumpálni a benzint. Leszerelem a karburátort féktisztitóval jól
átfujtam, a kis furatokat is mindent úgy laikusan, ezt vagy 6-7szer felszerel-leszerel, na itt szakadt el a cérna még 1-szer leszerelem, ha nem
indul be dobom az árokba. De elötte elvittem a karburátort szakszervizbe mondjanak már valamit, a szaki: nincs ennek ennek a karburátornak semmi baja, de kifujatom levegővel/kompresszoral 8-10 bar-on/. Na mondom összerakom a gépet.Feltöltöttem benzinnel
felpumpáltam a karbit benzinnel és berántás,: semmi 1/2-óra káromkodás, berántás és lám csodát beindult a vas. Kicsit vártam melegedjen
be azt nyomás rotálni, hát úgy 2-év után jól is esett egy kicsit. 2-éve ugy álitottam le a rotát, hogy kijárattam a benzint a karbibol, de lehet
hogy a kis furatokba maradt benzi és ez az idő során bekocsonyásodott. Nem akartam lemondani a motorrol ha 7-éves ha lehet, évente
metett vagy 3-órát, ez kb. 5X3=15 óra, 2-év szünet, a festék majdnem az eredeti, tudom ez nem jelent semmit, de akkor is.
Hát egy kicst hosszúra sikeredett, de én így jártam a tecumseh 40-es rotamotorral.