Sony Black Creative Commons License 2016.03.19 0 0 84496

Mondok másik példát. Nálunk az egész pince osztatlan közös tulajdon az alapító okirat szerint.

Kb 5-8 m2-es pince helységekre van osztva. Az én helységemben van víz, villany. Ha itt valami történik, pl le esik a vakolat, egy csőtörés van, vagy leég ne agy isten a villanyvezeték stb... Szerinted ki fizeti? A ház. Sőt, ha csak kiég a villanykörte nálam, azt is a ház fizeti. (KK ad egy másik égőt) A helységet mégis csak én használom, csak nekem van kulcsom stb... (hasonlóan pl egy kéményhez) Ha non-stop égetném a villanyt azt is a ház fizeti vagy ha nyitva hagyom a vízcsapot azt is... Tehát akkor ebből a helységből csak nekem van "hasznom", és költsége az egész háznak. (Erre van ugye a közös költség ami fedezi ezt is többek között.) Érted a lényegét? Itt nem az a lényeg ki használja, ki sajátítja ki magának, kinek hasznos stb... Hanem, hogy a törvény és egyéb társasházi okiratok szerint, a kémény minek minősül?! Márpedig építészetileg, a kémény a ház részét képezi, ezért egyértelműen osztatlan közös tulajdonnak számít a véleményem szerint. 

De nem akarok vitát... én biztos, hogy nem hagynám magam egy ilyen helyzetben, nekem ez a véleményem.

Előzmény: halaloszto (84491)