sz.margo Creative Commons License 2016.03.17 0 1 20260

Szia Pötyi, örülök, hogy még néha idetéved valaki, bár már én is ritkán nézek be, hogy hátha....

 

Sajnálom a kanáridat, nekem is volt már elég sok baja a régebbieknek, volt egy aki meg is vakult szegény de valószínű valami keringési baja lett, de még úgy is elélt 2 évet, úgy rendeztem be a kalitkáját, hogy mindent megtalált szépen, evett, ivott, közben ha benyúltam már jött a kezemre, amit máskor nem csinálnak a kanárik... többször is kivettem és még reptettem is, mert előtte megszokták a szabadságot és ő is tudta mi merre van, majd a kezemre visszarepült és beraktam, ő volt egyik nagy kedvencem, ő is 2004-es születésű volt szegényke....viszont volt egy másik akinek meg  atkás volt a szeme körül és persze a tolla is, azt ivermectinnel kezeltem, de nem nagyon javult, sőt el is pusztult, illetve elaltattam, mert a torkára is ráment és már enni sem tudott akkoriban.

A tiednek viszont én úgy látom, mintha gyulladásban lenne a szeme, így a kamilla biztos jó neki, csak nem biztos, hogy elég, de mivel ezek annyira pici állatok, nem hiszem, hogy pld. szemcseppet lehetne-e neki használni, főleg mivel nehéz őket megfogdosni és a gyakori macera sem tenne jót neki.  Remélem Boszoke idetéved majd, vagy írok neki, ő tud neked Pesten ajánlani állatorvost is talán, aki a madarakhoz is ért, valami Galambászkuckót szoktam hallani, hogy emlegették régebben. Esetleg nézegethetnél vissza a topikban, régebben még sok hozzászólás volt, csak közben sajnos kifulladt már.

Mielőbbi javulást a madaárkádnak!

Előzmény: Pötyi2004 (20259)