Carspray Creative Commons License 2016.03.13 0 0 14922

Mi sima körforgós makitát használunk. Szerintem sokkal erősebben políroz mint az excenteresek. 

Big foot-al nagyon gyorsan és könnyen lehet dolgozni, csak szerintem nem annyira hatékonyan. 

 

Könnyen ki lehet próbálni, elővesz az ember egy rossz ajtót-motorháztetőt, rárak pl egy 120as körpapírt a polírgépre, meg egyet az excenteres polírgépre (esetleg az excenteres csiszolóra, bár az azért még finomabb, de a kör-excenter közti különbséget jó lehet vele látni) és egy egy oldalára rá kell szaladni vele. :) 

 

Szerintem az átlag maszekokhoz amelyik autókat elviszik polírozni, azok már nem olyanok hogy a rupes-al 2óra alatt átnyálazom aztán ide a 20rugót.... hanem ott előkell venni a durva pasztát-durva szivacsot és oda kell feküdni "vágni" azt a lakkot :) Majd esetleg ha az kész akkor sokkal gyorsabban és sokkal hatékonyabban tud dolgozni az ember a fényesítő-hologrammentesítő esetleg waxoló lépeseknél egy Rupes Bigfoot-al...... kérdés hogy ki mennyit szán rá, mi az elvárt minőség, meg mennyit kér a munkáért.... Ha valaki rá áll a polírra főként, annak biztos megéri egy új Makita meg egy új Rupes kettősre beruházni, plusz paszták-szivacsok...... 

 

 

Előzmény: fahee (14921)