Ványi Norbert Creative Commons License 2016.03.13 0 0 1685

Ja, hogy szlovák egészségügy? Akkor ott lehet, hogy minden egész más. Amikor én belekerültem két és fél éve, akkor annyira az elején sikerült diagnosztizálni, hogy az állapotom alapján semmilyen TB által támogatott állandó gyógyszeres kezelésre nem voltam jogosult (csak gyógyszerkísérleten keresztül kaphattam bármit is), és úgy tudom, hogy akkoriban a TB a drágább tablettás kúrákat senkinek sem támogatta. Ez nálunk idő közben került be a keretbe, azt viszont egyáltalán nem tudom, hogy Szlovákiában hol tart ezeknek a szereknek a bevezetése. Igen, duplája, vannak fél millió forint/hó felett is tablettás szerek, és mivel itt az élethosszig tartó kezelés százmilliókba kerül egy főre, szigorúan szabályozzák, hogy milyen körülmények azok, amikor az olcsóbb szerek mellett már lehetőség van a drágábbakra is. És ha még jogosulttá is válik rá valaki, ezeknél is szigorú megfigyelés van például az általad is említett májfunkciókra nézve, és ha romlanak az értékek, akkor elveszik.

A tüneteiddel bármi lehet. Ha most nincs meg a kézreszketés, és jön egy visszaesés, akkor az bizony visszajöhet, de ugyanígy el is múlhat idővel újra. Ez sajnos tud ilyen lenni, de az is összejöhet, hogy évtizedek telnek el tünetmentesen, közben pedig jönnek ki újabb/jobb gyógyszerek, amikkel jól kezelhetővé válik a betegség.

Előzmény: Cookie_Girl1234 (1684)