Ványi Norbert Creative Commons License 2016.03.12 0 0 1683
Azt hiszem, én egyszer vagy kétszer már majdnem Avonexre kerültem, de végül eddig még megúsztam, úgyhogy nem tapasztalatokat osztok meg, csak szólok, hogy ha nem válik be, és az orvosod úgy látja az állapotodat, akkor vannak más gyógyszerek. Amit én most szedek, az csak 18 év fölött adható, és talán csak olyan esetekben állja a TB, ha igazoltan jelent meg állapotromlás aktív gyógyszeres kezelés mellett (mocskos anyagiak: ez a gyógyszer kétszer annyiba kerül mint az Avonex, ezért nem írhatják fel olyannak, aki nem elég beteg, vagy nem bizonyított, hogy az olcsóbb gyógyszer mellett rosszabb lett az állapota). Én a mostani tablettás kúrát kb fél éve kezdtem, az elején volt bőrviszketés mellékhatása, de ezt sikerült kiiktatni. Úgy tűnik, hogy nem vagy összetörve a mostani helyzettől, de gondoltam szólok, hogy nem csak az injekciós megoldás van, és lehet, hogy még a mellékhatásoktól is megszabadulhatsz (vagy kaphatsz másokat).

Az pedig szerintem egyáltalán nem baj, ha utánaolvasol, hogy milyen szerrel kezelnek. Az mondjuk igaz, hogy ha tisztában vagyunk a lehetséges mellékhatásokkal, akkor azokat nagyobb valószínűséggel produkáljuk, mint ha nem tudnánk róluk, de ettől függetlenül még jó a gyógyszer hatásmechanizmusával tisztában lenni (már ha a tájékoztató nem úgy kezdődik, hogy "talán úgy hat, hogy...", mert ugye gyakran így kezdődik).
Előzmény: Cookie_Girl1234 (1681)