WooDoo Creative Commons License 2016.03.05 0 0 57387

Kicsit el vagy tévedve, egy kaposvári cég 65 db fagyis triciklit adott el pár éve, de azokban még 2 ütemű motor volt. Ma már nem nagyon tolerálják a hatóságok a büdös benzinmotoros járgányokat az élelmiszer árusító kocsiknál, a jövő az elektromos hajtásé.

 

Aki ezt a kocsit tervezte, pontosan tudja mire van szükség a fagyi árusításhoz, mert 25 éve gyárt fagylaltot, és még manapság is előfordul, hogy fagyit kanalaz. Igaz nem pénzért, hanem pl. egy gyereknapon grátisz...

 

Egy kézzel tologatható, glikollal hűtött fagyis kocsit (max. 5 óra hűtés) adnak 7e euróért. Amit már pedállal lehet hajtani, az min. 10e euro. Ami pedig magától megy, és fel bír menni egy emelkedőn is, az 20e eurónál kezdődik. És egyik sem tud 20 órán keresztül hűteni 40 kg fagylaltot, mint ez a "hűtőtáskás quadricikli". Aki egy kicsit is konyít a hűtéstechnikához, az tudja, hogy ez mekkora feladat akkumulátorról megoldani. 

 

Én már elég sok fagyis kocsit láttam, a legtöbbet ki is próbáltam, de a Gelatomobile műszakilag magasan veri mindet. Az ára pedig és csak fele/harmada. ISO9001, CE minősítés is van, szóval nem egy sufniban tákolják. A forma persze ízlés kérdése...

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR4.TRC2.A0.H0.Xeiswagen.TRS0&_nkw=eiswagen&_sacat=0

Előzmény: Törölt nick (57383)