APT Creative Commons License 2016.02.27 0 0 159986

Az igazság az - hogy nem tudom... A Seiko sajátosan áll ezekhez a dolgokhoz hozzá, picit végletekben gondolkodik - a Grand Seiko modellekbe kínált felső kategóriás werkjeik pontosság szempontjából szerintem most is, és régebben is verték a legjobb svájci kronométereket is. A beszabályozottságra is rigolyásak - szerintem a legpontosabb mechanikus karórák talán ezek (nem véletlenül nyertek vele most is Baselben - és nem véletlenül nyertek anno is a Grand széria fénykorában rendszeresen).

 

Másrészt viszont ezzel az olcsóbb óráknál olyan nagyon nem törődnek. Azok sem rosszak, de ott láthatóan más van a fókuszban - mégpedig a robusztusság és tartósság. És ebben megint nagyon jók, mert szerintem Seiko relációban fel sem igazán tehető a "melyik a komolyabb" kérdés, amikor a valóság az, hogy olyan Seiko 5 modelleket lehet találni, amelyek 50 évesek (!!! - 1963-tól léteznek), és minden szerviz és karbantartás nélkül működőképesek ma is. Persze már olyan kopottak sokszor, hogy a pontosságukkal foglalkozni sem érdemes - de még mindig napi használatra alkalmasak. Nyugodtan le merem írni, hogy erre egyik svájci automata sem képes... Persze a mai 5-ösök jóval olcsóbb és emiatt még egyszerűbb kialakítású órák - de igazándiból ezek is hihetetlenül jól használhatók. Nem véletlenül olyan népszerűek.

Előzmény: windproof (159984)