abdul2 Creative Commons License 2016.02.26 0 1 5186

Szia, párszor utaztam kompon a szigetre (Moby, Sardinia Ferries) kabinnal és kabinmentesen, sajnos a Tirreniával nincs tapasztalat.

  • Ami biztos, hogy az ülés opcióért felesleges fizetni, az egy nagy terem és benne 30-50 szék, sok horkoló emberkével és szinte alig dönthető üléssel. Ennél jobb a folyosói alvás fekvő helyzetben, aránylag nyugiban.
  • Kabin a legkényelmesebb egyértelműen, zuhanyzó/WC mindegyikhez van, ágynemű/törölköző is. De drága.
  • Ha kabinmentes az utazás, akkor lehet találni (ha gyors vagy) hosszú fekvőpadokat, azon simán lehet aludni.
  • De ha viszel matracot/polifoamot és hálózsákot, akkor lényegében bárhol a folyosókon.
  • Fedélzeten is aludtam, vagyis próbáltam aludni, az azért neccesebb. Hideg lehet, eső lehet, ha nagy a szél akkor simán agyoncsap a vízpermet a tengerből. Végül inkább fedett folyosó lett ebből, abból van rengeteg a hajón :)
  • Mobynál biztosan vannak szabadon használható zuhanyzók (a székes terem mellett), Sardinia Ferries kapcsán ezt nem tudom garantálni.

 

Szóval ha belefér a keretbe, akkor kabin. Ha nem fér bele, akkor készüljetek kis kempingező felszereléssel fekhely tekintetében.

Nem tudom, hogy autóval mentek-e, de ha igen, arra figyeljetek, hogy menet közben a parkolási szintek le lesznek zárva, az autóhoz nem tudtok visszamenni, tehát úgy készüljetek a kompos cuccaitokkal.

Előzmény: Liliath_86 (5184)