Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2016.02.26 0 0 19872

Eddig a lehető legkevesebb anyagi ráfordítással próbáltam kertészkedni a lakótelepen, mivel nem saját, ha tehetem majd a saját kertemben fogok majd minőségi szőlőt "termelni". Addig is itt a lakótelepen bárki leszüretelheti a termést előttem, így nem életbiztosítás a nagyobb anyagi ráfordítás. Ha valaki leszüretelt egy-két cukkinit és spárgatököt, vagy szedett pár mángold levelet vagy fügét a kertemből nem volt számomra nagy csalódás, de ezek nem kerültek annyiba, és a fügék, josták, fekete ribiszkék és a szőlő is saját dugványról terem, ha megél megél ha nem hát nem. Úgy gondolom ha hárman is vannak, ha egyik a másikát elnyomja, akkor majd egymást amúgy is elintézik, addig meg ha mégis bírják egymás társaságát, akkor maradjanak csak. Annyit úgy sem fognak teremni. Ettől függetlenül nem kizárt, hogy valahonnan beszerzek valami nemest és megpróbálom beoltani és legalább az egyik tövet kivágni, bár szerintem hiába vágnám vissza tövig akkor is kihajtana, akkor meg csak azt ösztönzöm, hogy még több tápanyagot elszívjon a megmaradó kettőtől, hogy pótolja a lemaradását.

Előzmény: juhosttt (19870)