Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2016.02.25 0 0 19869

Elmesélem az eddigieket. Az első évben a 3 db dugványágat ledugtam, majd 50 cm-es hosszt hajtottak mind a három. Egyben lettek elültetve árnyékban, hogy jobban növekedjenek, de csak a tövük van árnyékos helyen, a tenyészfelületük a déli falon fut, a tövüket pedig ereszcsatorna öntözi. Tápanyagot eddig nem kaptak és permetezést sem. A második évben nem tettem semmit, inkább csak növekedtek, az elágazásait vágtam le, és csak két szálat hagytam minden tövön, felvezettem a falra, a most látható vízszintes részekig nőttek. Harmadik évben inkább csak rügyritkítás történt, próbáltam csak a vízszintesbe hozott részek rügyeit meghagyni, bár abból is elég sokat ritkítottam illetve a felfelé ívelő részről is végig letördeltem a rügyeket. Arra gondoltam egy-két évig lehetne, hogy idén az első sematikus ábrámat alakítanám ki 3 tő 3 db vízszintes résszel, majd mindegyiken csak maximum 3-4 felfelé álló vesszőt tartanék meg, bár ez szerintem meg nagyon kevés felület, így nagyon erőteljesen növekszik tovább ez látható a képekről is idén is iz volt, hiába állítottam meg a nyár közepén július vége felé a felfelé növekedést, akkor is a vízszintes rész végén erőteljes növekedésbe kezdett. Szerintem az ereszcsatorna miatti öntözéstől olyan erőteljes, hogy ha metszettem volna nőne most nagyon nagy tempóban. Lehet, hogy ez fajta jelleg lehet, hogy ilyen erőteljes. Szerintetek milyen fajta lehet, bár a bogyója zöldes-sárgán érhet, de még nem tudtam megkóstolni, madárszüret miatt, illetve az biztos még róla, hogy direkt termő. A Noah fajta erőteljes növekedésű? Arra gondoltam, hogy lehetne egy-két bakművelésű tőkét is létrehoznom itt a lakótelepen, ahhoz ez a fajta eléggé erőteljesen növekszik, vagy nem lenne jó?

Előzmény: juhosttt (19866)