Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2016.02.25 0 0 19868

Nem vagyok szakmabeli, de elég sok könyvet olvasgattam és cikket a témában. Mindent értettem, amit írsz, egyetlen egy bökkenő ott van, hogy saját magam dugványoztam ezen szőlőt, elvben valami direkt termő fehér szőlő. Egy edényben lett a három darab dugványág leduggatva, majd aztán szerencsémre, vagy nem de mindegyik meggyökeresedett, így egyben ültettem el, mivel nem akartam a gyökereiket bolygatni. Így nagyon egymás mellett lettek a tövek. Nem akarom egyiket sem a halálsorba taszítani, de én is gondoltam már arra, hogy a három túl sok egyazon részen. A káliumhiány tüneteit észrevettem szeptember környékén a töveken. De arra gondoltam, hogy az ereszcsatorna mellett vannak, így víz lesz nekik bőven. Vagy talán a legkisebbet kivágjam tövig? Jó kérdés. Ha vissza is vágom újból kihajtana, esetleg többszöri visszavágással, de szerintem három éves szőlőnek már nagyon sok gyökere lehet. A három éves fügémnek még 4-5 méterre is vannak gyökerei. Egy biztos, hogy a gyökerek nagy része befutott már a ház alá, mivel ott állandó nedvességet találhat. Van viszont két másik tövem egymástól 1 méter távra, ez már jobban "szabványosított". Ebből egy-egy kart szeretnék kialakítani, valahogy így:

Előzmény: Maci_P (19865)