Lakótelepi_kertész Creative Commons License 2016.02.24 0 0 19861

Értem amit írsz, és azt is, hogy minél erőteljesebb a növekedés annál jobb. De a következő cikkből több dologból arra következtetek, hogy akár kevesebbel is lehetne megfelelő mennyiségű szőlőt előállítani. Bár ebben is írja, hogy a metszetlen szőlő érzékenyebb a lisztharmatra és a peronoszpórára is, de azt is írja, hogy ez által fűszeresebb is lehet az íze, bár szerintem a középút itt is a cél, mivel metszés nélkül pedig elég savas a termés. Metszve pedig több a cukortartalom. Tehát az aranyközépút lehet a jó, persze én nem nagyban hanem csak pár tőben gondolkodom, és nem készítek belőle semmit sem, csak "nasinak" pár fürt lesz rajta. Én abból indulok ki, hogy (bár direkttermőről beszélek, de az ízén van a hangsúly), úgy gondolom Othello féle volt, szabadon már több éve elhanyagolt területen növekszik, szép nagy bokor és eléggé össze-vissza futott, mégis elég sok fürtöt beérlelt, úgy 5-6 kilót biztosan leszedtem róla csak egymagam, pedig már bőven szedegettek róla mások is meg a madarak is. Nem firtatom az igazadat, de lehet, hogy lugasnak jó lesz így is. Nem akarok nagyon nyirbálni, bár én is fogom idén metszeni, mindenképp kell, hogy ne legyen olyan össze-vissza ágas-bogas. Azért beillesztem a cikket is.

Előzmény: Maci_P (19860)