Soma.01 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 33674

Sziasztok!

 

1.

Automata váltóba keresek olajat. Nem találtam olyan témát, ahol külön váltó olajokkal foglalkoznak. Remélem itt sincs rossz helyen.

 

Tehát amit keresek: "Ford Mercon V" olaj. A sima Mercon minősítés nem elég, kell a "V" is. 1998-as 4x4-es automata 4.0 V6 benzines Ford Explorer-be kellene.

Az a "gond" hogy ahogy néztem, kb. 10 liter olaj kell bele. És nem mindegy az ára, kb. 50.000 Km-ként kell cserélni állítólag. Tehát amit eddig találtam és elfogadható márkának tűnik elfogadható áron, az a "Total Fluide XLD FE" - 2.150 Ft/L áron. De jó lenne ettől olcsóbban megúszni. Mannol-t találtam még (ATF Multivehicle), de valahogy gyanús nekem. Szerintetek megvehetem 950 Ft/L áron? Gyanúsan olcsó, de ha jó én örülök neki, hogy ennyiből kijön.

 

2.

2002-es Fiat Punto 1.2 16V-be keresek motorolajat. Mobil Super 3000 XE 5W-30 jó lenne bele? Mivel a családban lévő többi autóba azt szánom. A Fiat könyve 40-es és 30-as olajat is megenged. ACEA A3/96, API SL/CF az ajánlás és persze a Fiat sajátja a FIAT 9.55535 - G2.

A családba lévő másik két autóhoz a Mobil olajválasztója ezt ajánlja és biztosan jó is... Ha lehet, ezt tenném a Fiatba is.