LvT Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1110

> Úgyhogy a főváros, Chișinău melletti Ghidighici magyar személynévi eredetű. Pont

 

A vrobee által felemlített óvatosság jegyében én azért úgy fogalmaznék, hogy Székely Mária Magdalénának hiszel, nekem pedig nem. És úgy vélem, hogy ez nem független attól, hogy eleve mit akartál hinni. Én továbbra is várnám a h > gh melletti példákat: ennek lenne bizonyító ereje, nem önmagában egy szerző kijelentésének. Lehet, akármilyen nívós is egy szerző, a publikációban az állítást akkor is be kell láttatnia. Ha nem láttatja be, akkor őt ugyanúgy kritika éri, mint bárki mást. Az állítást önmagában az nem legitimálja, hogy az illető egyetemen tanít.

 

A másikhoz. A falu belinkelted monográfiája egyáltalán nem állít olyat, mint amit írsz: azt csak a te következtetésed (aminek az alapján én nem látom). Egy 1395 eleji eseményt idéz a szöveg, de nem szöveghűen. Ugyanakkor, ha feltesszük, hogy a név úgy szerepelt a forrásban, ahogy a weblapon kiszedték, akkor sincs vizsgálva az, hogy nem a XIV. sz.-i leíráskor történt-e gh > h helyettesítés/elírás. A XIV. sz.-i dokumentumokban sokkal gyakoribb az elírás, mint az esetleges (nem szabályos) hangfejlődés.

Előzmény: sattilab (1106)