Peti251 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 14704

Most, hogy olyan helyen dolgozok, ahol közvetlen mellettem fényezők is dolgoznak, sok dolog vált világossá. pl, az, hogy bár fújtam már én is, de rettentő sokat nem tudok, és legalább öt év intenzív autófényezés kell ahhoz, hogy valaki "érjen" valamit. Továbbá az is kiderült számomra, hogy kurvára nincs szemem hozzá. "nézd csak, itt is szar, meg itt is törik a fény, meg itt érzed a kezeddel, ezt kesztyűben érzed jobban, azt puszta kézzel"

 

Az ív gittelése: neked is, nekem is a tartósság a fontos, hogy a lemez kapjon alapozást. Viszont az kivitelezhetetlen, hogy hiába fested le pl epoxyval, az óhatatlanul ki fog kopni az első sor (jó esetben üvegszálas) gitt csiszolása során. Na most akkor ennyi erővel mindig kell újabb sor epoxy? akkor az rendesen kössön meg. 12 óra. következő sor gitt, megint kibújik a lemez. Érted...

 

Nekem is ez volt a vesszőparipám, de mivel itt is, meg a munkahelyemen is, meg ahány igényes fényezővel beszéltem mind azt mondta, nyugodtan gittelhetsz a csupasz lemezre. A munkahelyemen hallottam, hogy először a hegesztésekre csak üvegszálast szabad, addig amíg a nagy egyenetlenség el nem tűnik, aztán csak a soft.

 

Van most nálunk egy vw bogár. a fényezők szerint az összes sárvédője "kockára van gittelve". én sehogyan sem látom kockának.... 

Előzmény: bádogember86 (14702)