Fiery Creative Commons License 2016.02.09 0 0 159587

Amit Te irsz, az sem valosag. Az a resze valosag, hogy a Patek valoban vasarol fel a sajat muzeuma szamara egyes orakat aukciokon. Ez eddig oke. De az, hogy ez az oragyujtok 99,9%-at (vagy 99,99% is lehet siman) nem erinti, az is a valosag. Mint amikor egy amerikai kozeposztalybeli polgar azon sirankozik, hogy a 10 millio dollar feletti vagyonra mennyi az USA-ban az orokosodesi ado, de kozben egesz eleteben nem rakott ossze 200 ezer dollarnal tobbet. Vagyis, amit irsz, az nem a Te problemad (no offense), nem az en problemam, es nem is a mi problemank itt a forumon. Amit irsz, amiatt lehet haragudni a Patekra, csak epp nem erdemes.

 

Egyebkent meg, tegyuk fel, hogy kogazdag vagyok, elmegyek egy aukciora, es licitalok egy Patekra. Ha elviszi elolem egy John Mayer (vagy inkabb egy altala megbizott ugynok) vagy egy random olajsejk vagy egy random orosz oligarcha, az miben kulonbozik attol, hogy ha a Patek viszi el az orat az orrom elol? Melyiknel van jobb helyen egy ultra ritka mestermu? _Szerintem_ akkor mar inkabb a Patek muzeumba keruljon. Mert az ilyen aukcios darabok _sosem_ fognak napi viseletkent, de me'g havi 1 viseletkent sem csuklora kerulni. Mennek a szefbe vagy a muzeumba. Ha pedig mar szef vs. muzeum, akkor inkabb muzeum, szerintem.

 

Megjegyzem, erdemes megnezni az aukcios hazak multbeli ertekesitett karorainak listajat, pl.:

 

http://catalog.antiquorum.com/catalog.html

 

Szamtalan olyan darabot talalsz, amit barhol mashol is meg lehet kapni. Boven van atfedes a Chrono24 es az aukcios hazak kinalataban. Nagyon ritka az az ora, ami kizarolag aukcion megvasarolhato, es ahogy fentebb is irtam, nem a mi problemank az a kategoria.

Előzmény: Passionata (159584)