dekorhex Creative Commons License 2016.02.07 0 0 111035

Na jó, én nem vágok fel az 1év közép majd még 1 év - felsőfokúnak titulált programozói végzettségemre, mert már annyit sem konyítok hozzá, mint bárminemű famegmunkáláshoz... tudom, ciki...

Azért még a windozzal elboldogulok... 

 

Ma iszonyat tempoban nem csináltam sokmindent de azt nagyon...  még mindig körfűrészasztal téma: 

Sikerült atomtsabillá berhelni a gépkonzolt, ez remek... amit nem vettem számításba, hogy kicsit szélesebb lett a cucc mint előtte, és ugyan befér a helyére...de a rögzítőcsavarhoz nem fér be a kezem... ÁÁÁÁÁÁ.... megoldás a következő lesz, asztalból 1 kereszt stafni ki, 1 hosszab a két lábat szemből megfogva be, így nyerek 5cm-t, ennyi elég lesz a kezemnek. 

Nagyon közeledek a végéhez, még mindig nem tetszik a tárcsa helyzete, ez baromi tökölős lesz jól belőni, de remélem csak 1x kell megcsinálni és úgymarad... 

Igazából jó lenne menetesszárakkal elfordíthatóvá tenni, de az újabb átépítést vonna magaután, és NEM vagyok hajlandó most több időt belefeccölni.

 

Más: Ma ismét elszakadt a 200as szalagfürész lapja... már csak 1 maradt, 1 új... ez, miközben cseréltem jöttem rá, sokkal vékonyabb, mint amik rajta voltak. Viszont nem tudom miért szakad el? Takk, nagy hang és vége... beakad valahova? Vagy egy fadarab akasztja meg? Vagy mi lehet az oka? 

Kicsit aggódom, hogy az új lap ne jusson erre a sorsra... igaz, hogy 5cm vastag fenyőt vágtam vele, de ez nem indok arra hogy elszakadjon... 

Amikor elszakadt 12es rétegelt lemezt ívelgettem vele, olyan 15mm-es rádiusz környékén, lehet, hogy ezt nem kedvelte? 

Még az nem világos, hogy mennyire tépjem meg ? A kis lombfűrésznél rendben van a magas c környéki hang, de ennél mi a jó módszer a feszítés helyességének megállapítására?