Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 159488

Én kevésbé vagyok járatos a műszaki dolgokban, ezért majd a többiek felvilágosítanak, hogy műszakilag mennyire jók az általam javasolt órák. Pár napja pont az volt a téma a topicban, hogy az órával imázst vesz az ember. Az általam felsorolt márkák órái nekem tetszenek, úgy érzem valami plusz van bennük a hasonló árkategóriájú márkákhoz képest. Az én választásom a Meistersinger Neo lenne, amikor legutoljára néztem boltban, simán megkaptam volna 240 ezerért, tehát belefér az ár elképzelésedbe. Kizárólag az egymutatós verziót venném meg, mert ezzel saját arculatot teremt(ett) a Meistersinger. Egy mutatóval kb. 2 perc pontossággal meg tudod mondani az időt, ebben az országban pedig ez bőven elég, semmi sem történik másodperc-pontosan. Azok az órák, amelyeknek nincs másodperc-mutatójuk számomra hordoznak egy olyan üzenetet, hogy a viselőjük nem siet. Van egy mondás: a nagy emberek nem sietnek, másokat siettetnek :-)

A Junghans órái műszerekre hasonlítanak, azt az érzetet sugallják, hogy a viselője németesen alapos, pontos ember. A legszebbek a Max Bill kollekció darabjai, egyszerre klasszikus és minimalistán letisztult darabok, nézd meg ezt pl.: http://www.junghans.de/en/junghans-collection/watches/maxbill/maxbill-maxbillhandaufzug/027-3701-00/model/detail.html

A Nomos szerintem komolyabb márka, újonnan valószínűleg tényleg nem fér bele a 300 ezres határba, de ha egy néhány éves darab is elfogadható, akkor már viszonylag olcsón hozzá lehet jutni: http://www.chrono24.hu/nomos/tangente--id4098417.htm

 

Nem tudom, hogy hány éves vagy, mit dolgozol/tanulsz, milyen az egyéniséged, az öltözködési stílusod, a testalkatod, így csak látatlanban ajánlottam pár letisztult stílusú órát. Nyilván egy 70 kilós emberen jobban áll egy 35 mm-es óra, mint egy 120 kilóson és fordítva, nevetséges tud lenni egy 44-48 mm-es óra egy vékony kezű emberen, míg egy erősebb testalkatún jól áll. Egy elkapkodott választást könnyen megbánsz majd, mert a vásárlás után is olvasgatni fogod a fórumokat és rájöhetsz, hogy nem ezt akartad. Mivel 300 ezres összeghatárban gondolkozol, nyilván komolyan gondolod, ezért csak annyit tudok javasolni, hogy ne kapkodd el, nézegesd a különböző gyártók kollekcióit, olvasgasd az órás fórumokat és kialakul a saját órás ízlésed és csak akkor vásárolj. Másik dolog, hogy ahogy egy cipő sem elég minden alkalomra, egy óra sem. Én a helyedben inkább egy elegáns és egy sportos óra megvásárlásában gondolkoznék, valamint a kvarcot kerülném. Vannak minőségi kvarcórák, de a presztizsük általában jóval alacsonyabb, ha később el akarod adni, sokkal nehezebb dolgod lesz.

Előzmény: SzaLev (159486)