CsendPenge Creative Commons License 2016.02.06 0 0 17246

Köszönöm az információt. :)

A Marmandét már túlléptem, csak valahogy a tavaly ültetett fajták nem hozták azt az átütő minőséget, amit én keresek, és néha kínomban olyan fajtához is visszalépek, hogy mégis hátha... amit már lepasszoltam. Feleségem nagyon szereti a jugót, passzírozás/darálás nélkül, sima forrázás után kézzel csinál belőle sűrű szószt. Én mégis keresek régi fajtákat, belinkeltem már néhányszor, hogy az új nemesítések többsége laborban bizonyítottan nem az igazi, beltartalmat illetően. Valami átütően jó kell, ezt illetően igyekszem a ti tapasztalatotokra hagyatkozni. Jelenleg a Nagyatádi, Ace55 és a ROMA VF van a listán, amit ki szeretnék próbálni.

 

Egyszer - nem tudom, hogyan, talán madár tojta oda - nyolcadik emeleti erkélyen egy nagy cserépedényben egyéb növények mellett decemberben találtam egy paradicsom palántát. 5 centis volt, kétszer totál megfagyott napokra, aztán megsajnáltam, bevittem, elültettem. Bogarak kétszer visszazabálták tövig, de túlélte. A bogyói hasonlítottak a K-549-esre, talán nem volt annyira elnyújtott, folyton növő volt. Ha kettévágtam egyet, méterekről lehetett érezni az illatát, az íze olyan volt, amilyennek a tökéletes paradicsomot képzeltem. Az első évben volt, San Marzanó, K-549, Marmande és egyebek mellett. Azt gondoltam, hogy majd veszek magot, talán még jobbat is, ezért nem tetem el magot belőle. Sajnos azóta sem találtam hozzá foghatót ízben. Lehet, talán nem is fogok, ennyi év távlatából talán csak egy megszépült "emléket" kergetek... ki tudja? Azért nem adom fel, próbálkozok.

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :)

Előzmény: TINTUS (17243)