rézműves1 Creative Commons License 2016.02.05 0 1 122953

Gyerekek! Hacsak nem változott meg gyökeresen a mandarin, meg a narancs az utóbbi évek alatt, nem kéne ennyire elriasztani a kísérletezőket. Már vagy öt éve csináltam én is közönséges párlatot mindkettőből és nagyon kellemes ital lett belőlük. Pedig közönséges, már kissé penészesedésnek induló, zöldséges havertól kapott áru volt. Szerencsére még épp, hogy megjelent a penész a héjakon, így tökéletesen meghámozva, fehér hártya leszedve, festékkeverővel zúzva, 3%-os kabai napfénnyel tuningolva, gyönyörűen kiforrtak. Persze a cefrefőzéskor én csak lestem, mert mintha Úzót főztem volna, olyan tejes volt az alszesz, de a továbbiakban semmi gond nem volt vele. Persze szorgosan szedegettem a fagyisdobozból készült (első-generációs) kozmaolajszűrőm tetejéről a megjelenő olajat, de a végén semmi gondom nem volt a 40%-ra hígított párlattal. Arra már nem emlékszem, hogy itt használtam-e először, a Nabiti-től tanult "tejes derítést", de nem kellett sokat mosogatnom utána.

Szerintem a nem megfelelő gondosságú előkészítés + a héj okozza a gondot. Szerintem aki megteheti, nyugodtan "kalandra" fel...DDD...

Előzmény: Q1GUB (122948)