Bari- Creative Commons License 2016.01.29 0 0 109943

Szia!

 

A 30l-es műanyag hordó is használható ha a belső palástra több helyet fa merevítő gyűrűt készítesz. Lehet nyugodtan több darabból is. A Lényeg hogy folytonos legyen. A támasztó gyűrűt kívülről akár oda is csavarozhatod a hordóhoz, csak kell a csavar alá egy kis szilikon, hogy ne tudjon falsot szívni. Nekem a kress porszívó szűrője van így megmerevítve, mert annyira összeszívja a gép mikor telerakódik a külső redők porral, hogy behorpad. Mióta kapott három rétegelt lemez gyűrűt, azóta tartja magát, és teszi a dolgát. Korábban meg már a cseréjén gondolkoztam, és ment volna a kukába. Ha gondolod tudok a szűrő merevítéséről képet készíteni a hétvégén.

Egy ideje már nekem is tervben van a leválasztó építése. Egy kb 50l-es műanyag kanna lenne a donor. Azt is ilyen módszerrel gondoltam megmerevíteni belülről. A gyűrű akár kívülre is tehető, de akkor jóval sűrűbben célszerű a csavaros rögzítése, és minél több szilikonnal kell tömíteni a lyukaknál. Esetleg végig a fa gyűrű és a hordó között, hogy ne csak tömítő de ragasztó funkciója is legyen. Jobb megoldás ha belülről van befeszítve a helyére. A porszívó szűrőjébe 10mm-es rétegelt lemez hulladékokból vágtam a gyűrűket. A belső éleket lesarkaltam felső-maróval. A fém hordó sem rossz megoldás, vagy csatos tetejű papír hordó, annak is elég merev a fala, majd 10mm-es karton. Igaz a súlya is megvan.

Előzmény: Törölt nick (109927)