Marline55 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 75334
Az 1950-es évek nagyobbik részében már nem lehetett ezekben a temetőkben temetkezni és egyébként használni sem tehát nem pusztán a temető felhagyása történt. Nagytétényben konkrétan az árvízveszélyre meg fertőzésre hivatkozással zárták be az egyébként nagyrészt dombon lévő egykori temetőt. Persze megvan a helyi lakosságnak is a felelőssége. Pl. hogy nem keltek kapára-kaszára. Én arra is nagyon kíváncsi lennék hogy milyen exhumálási lehetőségek voltak és milyen értékmentés a 70-es években az említett Zambelly-n kívül. És nem állítom hogy ne lett volna szabályos és szakszerű a felszámolás bár erről is csak azt tudjuk hogy általában hogy zajlott az ilyen eljárás ugyanis konkrét dokumentáció az nincs. És innentől kezdve ezeknek a településeknek a lakói kényszertemetkezők és -temetettek lettek Budafokon ahol ebből a szempontból hogy egyáltalán megvan a hagyományos temető nincs probléma a többi problematikát nem ismerem de nem is nagyon érdekel én csupán az elsőre utaltam. A budafoki vízfejűséghez kapcsolódóan lehet az okokat vizsgálni de a jelenséget magát nem érdemes tagadni. Amúgy Budafok területi minoritása mellett lakosságszámban is elmarad a tétényi részektől. Ennek ellenére a Campona milyen szlogennel is hirdette anno a megnyitását? "Valami készül Budafokon..." Ehhez az önkormányzatnak persze semmi köze nem volt és legszívesebben rögtön kijavították volna hogy a hely neve Budatétény. Igen. Bizony.
Előzmény: M. a deák (75329)